Jak pobudzić rośliny doniczkowe do wzrostu?

Dom pełen pięknych, zdrowych i bujnych roślin to marzenie niejednego ogrodnika-amatora. Niestety czasami z niewiadomych przyczyn przestają się one rozwijać, wprawiając w zakłopotanie ich właścicieli. Określenie przyczyny, dlaczego tak się dzieje, może być trudne, całkiem podobnie jak ze znalezieniem sposobu na pobudzenie ich wzrostu. W dzisiejszym wpisie wychodzimy naprzeciw wszystkim osobom chcącym uratować swoje rośliny, wyjaśniając jak pobudzić je do wzrostu.

Read more


Jak pielęgnować rośliny? Cz. 2

W poprzednim wpisie skupiliśmy się na uprawie kilku najpopularniejszych roślin, po które często sięgają początkujący ogrodnicy. Jak się okazuje, bycie nim w zaciszach swoich czterech ścian wcale nie jest takie trudne! Odpowiednia znajomość wymagań wybieranych roślin to bowiem prawdziwa podstawa owocnej uprawy. Wcześniej skupiliśmy się na intrygujących skrzydłokwiatach i klasycznych tujach. Dzisiaj przybliżymy Wam tajniki pielęgnacji innych roślin, które z pewnością wniosą do Waszych żyć odrobinę koloru!

Read more


Jak pielęgnować rośliny? Cz. 1

Rośliny to fenomenalny dodatek do każdego rodzaju wnętrz. Nie ma się zresztą co dziwić, większość z nich jest zwyczajnie piękna, nawet te, w których przeważają tylko i wyłącznie odcienie zieleni. Zresztą… zielony kolor uspokaja! Gdzie w takim razie warto postawić kwiat? Możliwości jest co niemiara! Biuro, sypialnia, łazienka, ogród… No dobrze, ale samo posiadanie roślin to jedno, a jak w takim razie zadbać o to, by nie nic złego się z nimi nie stało? Jeżeli Was to ciekawi — przeczytajcie poniższy wpis, w którym pokrótce opowiemy, jak dbać o wszelkiego rodzaju kwiaty oraz krzewy!

Read more


Najciekawsze gatunki roślin ogrodowych – cz. 2

W poprzedniej części przedstawiliśmy 3 gatunki ciekawych roślin, jakie możecie zasadzić w swoich ogrodach. Była to ozdobna jabłoń purpurowa, werbena cytrynowa oraz przypominający szczotkę kuflik. Czy to wszystko, co możemy Wam zaprezentować i polecić? Zajrzyjcie do poniższego tekstu, a przekonacie się, że wcale nie!

Read more


Najciekawsze gatunki roślin ogrodowych – cz. 1

Piękny ogród to marzenie niejednej osoby, a już w szczególności miłośników roślin. Nie ma się co dziwić — zadbany ogród pełen kwiatów i krzewów potrafi wzbudzić w człowieku niemały zachwyt. Czy jednak zadbanie o jego stan jest prostym zajęciem? I tak, i nie — wszystko zależy od motywacji, chęci oraz czasu. O rośliny należy regularnie dbać, poprzez podlewanie, przycinanie, jak i stosowanie specjalistycznych środków przeciwko szkodnikom lub biostymulatorów wzrostu roślin. A jakie w ogóle kwiaty oraz krzewy możemy znaleźć w ogrodach, a także, na jakie się zdecydować, aby ogród wprost epatował pięknem? Możliwości jest co niemiara! W poniższym tekście spróbujemy się jednak pochylić nad kilkoma najciekawszymi propozycjami — zapraszamy!

Read more