Biostymulator roślin ozdobnych – biologiczny stymulator wzrostu roślin doniczkowych


Każdy miłośnik zieleni ozdobnej wie, ile pracy wymaga jej odpowiednia pielęgnacja. Znajdujący się w naszej ofercie biostymulator roślin ozdobnych zasila glebę bogactwem składników odżywczych oraz aktywuje rośliny do prawidłowego wzrostu i rozwoju. W Polger-Kido oferujemy Państwu wyłącznie naturalne stymulatory wzrostu roślin ozdobnych doniczkowych. Preparaty te zawierają ekstrakty z alg morskich dla roślin oraz posiadają perfekcyjnie opracowany skład, bazujący na organicznych składnikach bioaktywnych oraz wyselekcjonowanych substancjach odżywczych. Produkty wspomagają proces ukorzeniania się kwiatów i dbają o ich właściwy wzrost. Potwierdzoną skuteczność ich działania cenią szczególnie doświadczeni ogrodnicy z całej Polski.

Naturalne środki wspomagające uprawę roślin doniczkowych

Oferowany przez Polger-Kido biostymulator roślin ozdobnych zawiera specjalne, bioaktywne składniki, które użyźniają glebę i dbają o jej właściwy odczyn. Wzbogacają podłoże w odżywcze mikroelementy, które roślina absorbuje do szybszego rośnięcia i bardziej obfitego kwitnienia. Stymulator wzrostu roślin ozdobnych pełni rolę naturalnego nawozu do roślin zielonych oraz zapewnia im piękny i zdrowy wygląd. Liście rosną soczyste oraz cechują się odpowiednim zabarwieniem i pokrojem. W każdej fazie wzrostu organiczny biostymulator do roślin doniczkowych zapewnia im wigor, żywotność i witalność oraz najbardziej sprzyjające warunki do rozwoju. Główne korzyści z jego stosowania to zatem:

  • odpowiednio kwaśny odczyn gleby oraz poprawa jej fizycznej struktury;
  • usprawnienie procesów biochemicznych, które zachodzą w roślinach;
  • właściwie rozwinięty system korzeniowy, dzięki któremu rośliny pobierają substancje odżywcze w maksymalnie efektywny sposób.

Stymulator wzrostu roślin doniczkowych wykazuje działanie kompleksowe – aktywuje bowiem do wzrostu zarówno ich części nadziemne, jak i korzeniowe. Preparat bio-algeen S 90 plus 2 stosuje się w różnej formie, częstotliwości i natężeniu – zależnie od gatunku roślin, fazy ich rozwoju oraz kondycji. W przypadku fazy wzrostu roślin ozdobnych producent zaleca ich podlewanie, natomiast w okresie pełnej wegetacji wskazany jest oprysk o stężeniu 0,1% raz w tygodniu. Warto dodać, że produkt ten służy również do poprawy kondycji i stymulacji rozwoju roślin zaatakowanych przez różne szkodniki.

Biostymulatory roślin doniczkowych w Polger-Kido

Stymulator wzrostu do roślin doniczkowych gwarantuje u nich prawidłowy wzrost i rozwój systemu korzeniowego, który dzięki preparatowi nabywa wysoką odporność na choroby odglebowe. Organiczny środek wspomaga naturalne procesy fizjologiczne i biochemiczne, odpowiedzialne za wysoki potencjał plonotwórczy. Wpływa też na szybkie kiełkowanie nasion kwiatowych. Stymulatory wzrostu roślin ozdobnych, produkowane przez niemiecką markę Schulze & Hermsen GmbH, są dostępne w Polger-Kido. Ta niemiecka firma istnieje od 1983 roku i od tego czasu opracowuje naturalne środki wspomagające uprawę roślin. Cechuje je wysoka skuteczność, potwierdzona badaniami i opiniami klientów. Zachęcamy Państwa do zaufania sprawdzonej marce!