Stymulatory wzrostu roślin plonotwórczych


Stymulatory wzrostu roślin plonotwórczych

Sukcesywne poszerzanie powierzchni upraw ekologicznych w Europie i na świecie znajduje również wyraz w rosnącym zapotrzebowaniu na nawozy ekologiczne do zbóż i stymulatory wzrostu pszenicy, rzepaku czy na kukurydzę. Biostymulatory wzrostu np. w uprawie kukurydzy są szczególnie ważne w warunkach niedoborów wody, niskich temperatur i zabiegów eliminacji chwastów.

O ostatecznym plonowaniu roślin decydują czynniki plonotwórcze, na których część mamy realny wpływ. Aby to osiągnąć w sposób w pełni przyjazny dla ludzkiego zdrowia oraz środowiska, powracamy obecnie do dobroczynnego działania naturalnie występujących w przyrodzie substancji, zgłębiając ich tajniki na drodze badawczej.

Skuteczny stymulator wzrostu rzepaku i zbóż z glonów morskich

Oferowane przez Polger-Kido stymulatory wzrostu rzepaku oraz zbóż ozimych to preparaty skutecznie pomagające spełnić wymagania agrotechniczne w celu uzyskania plonów adekwatnych do możliwości określonej odmiany.

Innowacyjny stymulator wzrostu rzepaku, a także pszenicy wyprodukowany został przez renomowaną firmę Schulze & Hermsen GmbH na bazie glonów morskich z grupy brunatnie. Ponieważ zalicza się one do najstarszych roślin na Ziemi, preparat ten zawiera aż 90 grup związków chemicznych użytecznych dla roślin plonotwórczych, w tym aminokwasy, witaminy, kwas alginowy oraz inne niezbadane składniki aktywne glonów morskich. Zwiększają one efektywność zabiegów agrotechnicznych, optymalizując wzrost roślin oraz ich plonowanie. Podnosi się odporność na choroby grzybowe, niepodatność na działanie niekorzystnych warunków, wzmaga się także aktywność mikrobiologiczna podłoża.

Dostępne w naszym sklepie stymulatory wzrostu rzepaku oraz zbóż ozimych są w pełni ekologiczne i można je stosować łącznie z innymi środkami ochrony roślin.